YALNIZ DEĞİLSİNİZ/TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK AİLESİ PROJESİ İLİMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşleri Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde başlatılan ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın organize ettiği, Halk Bankası’nın sponsorluğunda ‘Yalnız Değilsiniz-Türkiye’nin En Büyük Ailesi’ projesi çerçevesinde 81 İlde 0-22 yaş arası Emniyet Personeli ve Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı Asker Şehitlerimizin 0-16 yaş arası çocuklarına Tablet, 17-22 yaş arası çocuklarına Diz Üstü Bilgisayar verilmeye başlanmıştır.
19.10.2015 tarihinde saat:15.30'da Valilik Toplantı Salonunda 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu Kapsamında değerlendirilen Yalnız Değilsiniz-Türkiye’nin En Büyük Ailesi’ projesi çerçevesinde 0-16 yaş arasında olan 7 şehit çocuğumuza tablet, 17-22 yaş arası 7 şehit çocuğumuza da Diz Üstü Bilgisayar verilmiştir. Programda İl Müdürümüz Zühtü BOZDEMİR, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak; şehit, gazi ve şehit yakınlarımızın bizim için çok değerli olduğunu, Müdürlük olarak onlara her daim hizmet ettiğimizi, İlimizde şu ana kadar 60 şehit yakınımızın kamu kurum ve kuruluşlarına atamasının yapıldığını, 395 Şehit yakını ve gazilerimize Ücretsiz Seyahat Kartı verilerek ulaşım noktasında onlara hizmet sunulduğunu, bugünde Yalnız Değilsiniz-Türkiye’nin En Büyük Ailesi’ projesi çerçevesinde 14 şehidimizin çocuğuna tablet ve Diz Üstü bilgisayar verileceğini ifade etmiştir. Daha sonra Valimiz Sayın Ali KOLAT da Günün anlamına binaen konuşmalarını yapmışlardır. Konuşmaların ardından Program hediyelerin takdimi ile devam etmiştir. Hediye takdimi sonrasında İl Müftüsü Bekir GEREK şehitlerimizin ruhlarına dua etmiştir. Program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona ermiştir.


 


Sonraki Sayfa: ENGELLİ VE YAŞLI HİZMETLERİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI HULUSİ ARMAĞAN YILDIRIM İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ.

Önceki Sayfa : ARALIK AYINDA ENGELLİ MEMUR ATAMALARI YAPILACAKTIR.