Şehit Yakınları,Gaziler ve Aileleri Onuruna İftar Programı Düzenlendi.

(18.05.2018) Valiliğimiz himayelerinde Kırıkkale Polis evinde İl Müdürlüğümüzce Şehit Yakınları, Gaziler ve Aileleri onuruna iftar programı düzenlendi.
 
İftar öncesi Çarşı Camii müezzini Vahit Kalkan Kur’an-ı Kerim tilaveti sundu.  
 
İl Müdürümüz  Hatice Uğurlu’nun açılış konuşmasının ardından kürsüye davet edilen AK Parti Kırıkkale Milletvekili Abdullah Öztürk, her zaman şehit ailelerinin yanlarında olduklarını ifade ederek Ramazan ayını kutladı.
 
Akabinde programda konuşan Vali Haktankaçmaz ise, bu ay içerisinde yapılan ibadetlerin kabul olması dileğiyle başladığı konuşmasının devamında, ” Bizler çok şükür huzur içerisinde bir ramazanı daha idrak ediyoruz ama Türkiye’nin yakın coğrafyasına, yakın çevresine baktığımızda her taraf ateş çemberi, her taraf kan gölü. Bizler bu coğrafyada bugün bu iftarı, bu dini nasıl rahat bir şekilde yaşadığımızın, kimler sayesinde yaşadığımızın farkındayız. Aziz şehitlerimize, gazilerimize şükran borçluyuz, minnet borçluyuz. Tabi onların aileleri de bir o kadar teşekkürü hak ediyor.Ben bu vesileyle bir kez daha bütün şehitlerimize Rabbimden rahmet diliyorum. Ebediyete göç etmiş gazilerimize aynı şekilde Rabbimden rahmet,hayatta olan gazilerimize uzun ömürler diliyorum. “dedi.
 

Daha sonra İl Müftüsü Şahin Yıldırım, tüm şehitlerimiz için dua etti.
 
Şehit yakınları, Gaziler ve aileleri onuruna verilen iftar programına Vali Haktankaçmaz’ın yanı sıra, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Abdullah Öztürk, Garnizon Komutanı Tuğg. Selami Arslan, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Cumhuriyet Başsavcısı Erdoğan Bayrakdar, Adalet Komisyonu Başkanı Uğur Köker, Kırıkkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Hakan Kocamış, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu,  İl Müdürümüz Hatice Uğurlu, İl Müftüsü Şahin Yıldırım, Şehit yakınları, Gaziler ve aileleri katıldı.


Sonraki Sayfa: Vali M.İlker Haktankaçmaz İlk İftarda Çocuklarımız İle Buluştu.

Önceki Sayfa : Şehit P.Uzm.Çvş Mehmet Türken Son Yolculuğuna Uğurlandı