Şehit Yakınları,Gaziler ve Aileleri ile İftarda Buluştuk

Kırıkkale Polis Evinde 06/06/2017 tarihinde İl Müdürlüğümüz tarafından, şehit ve gazi ailelerimiz için  “İftar Programı” düzenlendi.

Düzenlenen Programa, Valimiz M.İlker HAKTANKAÇMAZ, Belediye Başkanı Mehmet SAYGILI, Mühimmat ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan, İl Jandarma Komutanı Alb.İsa ÇAKMAK, İl Emniyet Müdürü Mahmut ÇORUMLU, Şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve aileleri katıldı.

Kur-an tiaveti ile başlayan program İl Müdürümüz Hatice UĞURLU’nun konuşmaları ile devam etti. Hatice UĞURLU konuşmasında “Sizler bu topraklar için gözünü kırpmadan şehit olmuş kardeşlerimizin anaları, babaları, kardeşleri ve çocuklarısınız. Yine bu topraklar için kan dökmüş gazilerimiz ve onların yakınlarısınız. Dolayısıyla bu iftar sofralarını sizlerin de şereflendirmesi bizim için büyük onurdur. Türk milleti tarih boyunca  vatanı, bayrağı, toprağı istiklali için hep büyük bir mücadele vermiştir.Cenab-ı Hakk bu mübarek ayın feyzinden, bereketinden en iyi şekilde istifade etmeyi hepimize nasip etsin. Ramazan ayının İlimize, Ülkemize, huzur, saadet ve selamet getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ederim.” dedi.

İl Müdürümüz Hatice UĞURLU’nun konuşmalarının ardından Vali M.İlker HAKTANKAÇMAZ konuşmalarını yaptı. Şehit ailelerine sahip çıkmanın vatana, ülkeye ve bayrağa sahip çıkmak olduğuna dikkati çeken Haktankaçmaz, "Bugün Ramazan ayının en mutlu günlerini yaşıyoruz. İbadetlerimizi gücümüzün yettiği kadar ibadetlerimizi yapıyoruz. Sizler bizlere en kutlu emanetlersiniz. Sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah hep birlikte bayrama ulaşacağız. Bu ülkenin birlik ve beraberliği her zaman hazırız. Ramazan ayının huzur ve güven içerisinde devam etmesini temenni ediyorum." diye konuştu.

 
Program, okunan Kur’an-ı Kerim ve dua ile sona erdi.

 


Sonraki Sayfa: Sevgi Anneleri Derneği Çocuklarımız için İftar Düzenledi.

Önceki Sayfa : Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi.