ŞEHİT YAKINLARI,GAZİLER VE AİLELERİ ONURUNA İFTAR PROGRAMI DÜZENLENDİ

      21.06.2016 tarihinde Kırıkkale Valiliği himayesinde İl Müdürlüğümüzce Mersan Congresium Merkezinde Şehit Yakınları, Gaziler ve aileleri onuruna iftar programı düzenlendi.. Düzenlenen iftar programına; Valimiz Sayın M.İlker HAKTANKAÇMAZ, Sayın Milletvekili  Abdullah ÖZTÜRK Garnizon Komutanı Tümgeneral Asım KOCAOĞLU, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı , Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kaçar, Adalet Komisyonu Başkanı Uğur Köker, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Yılmaz Acer, Vali Yardımcıları kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, davetliler, şehit aileleri ve gaziler katıldı.
     Davetliler İl Müdürümüz Zühtü BOZDEMİR, eşi Şirin BOZDEMİR ve Aile ve Sosyal politikalar İl Müdürlüğü çalışanları tarafından gül dağıtılarak karşılandı. Ardından Sayın Valimiz HAKTANKAÇMAZ ve İl Müdürümüz BOZDEMİR masaları dolaşarak tüm Şehit Yakını, Gaziler ve aileleri ile yakından ilgilendiler.
      Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program İl Müdürümüz Zühtü BOZDEMİR’in konuşması ile devam etti. Sayın BOZDEMİR konuşmasında “Evlatlarını, eşlerini, babalarını, kardeşlerini, vatan uğruna feda eden, şehit veren, acılarını yürekten paylaştığımız baş tacımız şehit ailelerimiz, vatan uğruna gözlerini kırpmadan çarpışan çok kıymetli kahraman gazilerimiz. Bu güzel buluşmaya katıldığınız ve şehitlerimizin kutsal emanetlerinin yanında olma fırsatını bizlere verdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum.“Biz Büyük Bir Aileyiz” cümlesi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz bünyesinde sadece bir slogan değil, toplumun tüm kesimine hitap eden, tüm kesimini kucaklayan aynı çatı altında toplayan, çalışmalarımıza ışık tutan bir cümledir. Sizlerde bu aileyi oluşturan en değerli bireylersiniz. Bugün bu salonda sizlerle birlik ve beraberlik sergileyerek bu aile bağını güçlendirdiğiniz ve bizleri onurlandırdığınız için ayrıca hepinize şükranlarımı sunuyorum.Şehit ve Gazilerimizin geride bırakmış olduğu emanetlere sahip çıkmak sosyal devlet olmanın gereği olarak bizim en önemli görevimizdir.Sayın Valimiz Mehmet İlker  HAKTANKAÇMAZ’ın  öncülüğünde tüm kamu  kuruluşlarımızın sizlerin  emrinde bir telefon  mesafesinde olduğumuzu  hatırlatıyor Şehitlerimizi rahmet ve minnetle  yad ediyor, Gazilerimize ve Şehit yakınlarımıza uzun , hayırlı ve sağlıklı ömürler diliyorum.” Diyerek konuşmasına son verdi.
     Daha sonra Sayın Valimiz M.İlker HAKTANKAÇMAZ günün anlamına binaen konuşmasını yaptı. Beştepe Millet Camii Baş İmamı Mehmet BİLİR tarafından okunan ezanla birlikte iftar yemeği başladı. Semazen gösterisi ve dualarla devam eden program İl Müftüsü Bekir Gerek tarafından yapılan yemek duası ile sona erdi.


 


Sonraki Sayfa: SAYIN VALİ HAKTANKAÇMAZ'IN İl MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARETİ...

Önceki Sayfa : Sayın Belediye Başkanımız Mehmet SAYGILI Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu Müdürlüğünde Kalan Çocuklarla Sahurda Bir araya Geldi