Şehit P.Uzm.Çvş Mehmet Türken Son Yolculuğuna Uğurlandı

Türk Silahlı Kuvvetlerince Irak’ın kuzeyinde sürdürülen operasyon kapsamında bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Türken’in cenazesi, askeri tören mangasının omuzlarında kent merkezindeki Nur Camisi’ne getirildi.
 
Burada düzenlenen törene, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Dr.Faruk Özlü, Milli Savunma Bakanı Sayın Nurettin Canikli’nin yanı sıra Kırıkkale Valisi Dr.M.İlker Haktankaçmaz, Kırıkkale Milletvekilleri Ramazan Can, Abdullah Öztürk ve Mehmet Demir, Garnizon Komutanı Tuğg.Selami Arslan, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, askeri ve mülki erkan, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehidin yakınları ve  binlerce vatandaş katıldı.
 
Kırıkkale Merkez Nur Camii avlusunda ikindi namazı sonrası İl Müftüsü Şahin Yıldırım tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından şehidimizin naaşı Kırıkkale Şehitliğine getirildi.
 
Şehitlikte yapılan saygı duruşu, saygı atışı, şehidimizin özgeçmişinin okunması ve yapılan dua sonrası Piyade Uzman Çavuş Mehmet Türken dualar ve tekbirler eşliğinde toprağa verildi.
 
Defin işlemlerinin ardından Vali Haktankaçmaz tarafından Şehidimizin babası Yaşar Türken’e, Türk Bayrağı takdim edildi.

Sonraki Sayfa: Şehit Yakınları,Gaziler ve Aileleri Onuruna İftar Programı Düzenlendi.

Önceki Sayfa : Koruyucu Ailelerimize İftar Programı Düzenlendi.