Otizmin Farkındayız Her Zaman Yanınızdayız

 
 
2 Nisan tüm dünyada otizm konusunda farkındalık yaratmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” olarak ilan edilmiştir. Nisan ayında “Otizm Farkındalık Ayı” çerçevesinde tüm dünyada otizm ve otizmli bireylerin toplumsal yaşama katılımı konusunda farkındalığın ve duyarlılığın artırılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda 2 Nisan 2018 tarihinde İstanbul İlinde Sayın Bakanımız Dr. Fatma Betül SAYAN KAYA’nın katılacağı “Fark Et- Kabul Et- Bizimle Yürü” sloganının kullanılacağı farkındalık yürüyüşü yapılacaktır. Sayın Bakanımızın talimatı ile 81 İl Müdürlüğünde eş zamanlı olarak yürüyüş gerçekleştirilecektir.
           
Bu bağlamda 02 Nisan 2018 tarihinde saat 10:30’da İlimiz Kültür Merkezi Binası önünde başlayıp, Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında son bulacak “Fark Et- Kabul Et-Bizimle Yürü” farkındalık yürüyüşüne teşriflerinizi bekleriz.
 

Sonraki Sayfa: Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünde Görev Yapan Bakım Elamanlarına Öfke Kontrolü ,Stres İle Başa Çıkma ve Akran Zorbalığı Eğitimi Verildi

Önceki Sayfa : 2 NİSAN DÜNYA OTİZM FARKINDALIK ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR.