"Öpülesi Ellere Destek Projesinin” Üçüncüsü hayata geçirildi.

İl Müdürlüğümüz ve İlimiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca ortaklaşa yürütülen “Öpülesi Ellere Destek Projesi” kapsamında İlimizde ikamet eden  65 yaş üstü vatandaşlarımıza evlerinin temizliği, çamaşırlarının yıkanması, ve sosyo-psikolojik destek hizmeti sağlanmaktadır.

2012 yılında ilki uygulanan Öpülesi Ellere Destek Projesinin ikincisi 2015 yılında uygulanmıştır.

Üçüncüsü hayata geçirilen Proje 11.05.2017 tarihinde yaşlı bireylerimizin hanelerine ziyaretlerle başlamıştır. 145.720,00 TL proje bütçesi kapsamında çalışmaya başlayan 3 temizlik görevlisi yine proje kapsamında kiralanan araç ile yaşlılarımızın evlerine giderek hizmet vermeye başlanmıştır.

Proje kapsamında ihtiyaç sahibi yaşlılarımızın temizlik hizmetleri gibi fiziksel desteklerin yanı sıra psiko-sosyal açıdan destek ihtiyaçlarının da giderilmesi amaçlanmaktadır. Proje ile ihmal, istismar ve şiddete maruz kalan yaşlıların tespit edilmesi ikincil amaçtır. İl bazında farklı kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde olarak hizmetin dinamikliği ve sürdürülebilirliğinin sağlanması hedeflenerek, hizmet kitlesinin sorularına çok yönlü yaklaşılacak ve çeşitli toplum organizasyonlarıyla ortak hareket ederek sorunlara yönelik bütüncül çözüm önerileri getirilmesi planlanmaktadır.

24/05/2017 tarihinde proje kapsamında evinin temizliği yapılan ve ihtiyaçları tespit edilen Mevşidiye AÇİŞ isimli vatandaşımız Sayın Valimiz M.İlker HAKTANKAÇMAZ, Vali Yardımcımız Dr. Ayhan ÖZKAN ve İl Müdürümüz Hatice UĞURLU tarafından ziyaret edilmiştir.
 


Sonraki Sayfa: Koruma ve Bakım Altında Bulunan Çocuklarımız için Sevgi Anneleri Derneğinin Katkılarıyla Piknik Etkinliği Gerçekleştirildi.

Önceki Sayfa : "ENGELLİ KADIN İSTİHDAMI-KURUMLAR ARASI DİYALOG TOPLANTISI" GERÇEKLEŞTİRİLDİ.