MÜNAZARA YARIŞMASI GERÇEKLEŞTİ

30/10/2017 tarihinde Müdürlüğümüze bağlı Çocuk Evlerinde kalan çocuklarımızın  öz güven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, farklı görüşleri bir arada yaşatabilmek ve empati kurma becerilerini geliştirmek amacıyla İl Müdürümüz Hatice UĞURLU, İl Müdür Yardımcılarımız, Kuruluş Müdürlerimiz, Sevgi Evleri Derneği Başkanı Mediha KUŞDEMİR ve korunma ve bakım altından bulunan çocuklarımızın katılımı ile “Münazara Yarışması” düzenlendi.
 
Kırıkkale Üniversitesinden Doç.Dr. Mehmet KATRANCI, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Şube Müdürü Gülnihan AKYÜREK, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden Gülhanım GÜL’ün jüri üyeliğini yaptığı münazara yarışmasında "Demir" ve "Ateş" Grubu olarak karşı karşıya gelen çocuklarımız “Medyada Çocuğa Şiddetin Sıklıkla Gösterilmesi Olumlu mudur? Olumlu değil midir?” konusunu tartıştı. 1.olan takım Konya İline gitmeye hak kazandı.
 
 İl Müdür Yardımcımız Yakup YEŞİLIRMAK yaptığı konuşmada   münazaranın insanın toplum içinde kendini ifade edebilmesine, fikirlerini rahatça dile getirebilmesine olanak sağladığını belirterek bunları ifade ederken karşıt görüşlere de saygılı olunması gerektiği üzerinde durdu.


Münazara yarışmasında kazanan ve mağlup olan  yarışmacılara il müdürlüğümüz tarafınca çeşitli hediyeler ve katılım sertifikaları verildi.
 


Sonraki Sayfa: 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Önceki Sayfa : İl Milli Eğitim AR-GE Birimi Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezini Ziyaret Etti