Koruyucu Ailelerimiz ile Kahvaltı Etkinliği Gerçekleştirildi.İl Müdürlüğümüzün ev sahipliğini yaptığı, koruyucu ailelerimize yönelik kahvaltı etkinliği 22/01/2018 tarihinde özel bir kafede gerçekleşti. Etkinliğimize Vali Vekili Osman AKBAŞ, İl Emniyet Müdürü Mahmut ÇORUMLU, İl Müdürümüz Hatice UĞURLU, Kuruluş Müdürlerimiz Koruyucu Aile Birimi personellerimiz, koruyucu ailelerimiz ve çocuklarımız katıldı.

Etkinlikte konuşan İl Müdürümüz  Hatice Uğurlu, Bakanlığın ‘Biz büyük bir aileyiz’ sloganını en güzel temsil eden il olduğumuzu belirterek başladığı konuşmasında, “ Türkiye genelinde koruyucu aile uygulamasında ikinci sıradayız. Gönüllü olarak çocuklarımıza sahip çıktığınız için hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Çocuklarımız sizlerin yanında çok daha mutlu, sizlere emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. ”dedi.

Koruyucu aile olmanın bir gönül işi olduğunu vurgulayan Vali Vekili Akbaş ise, Çocuklara sıcak yuvalarını açan ve onlara anne-baba olan koruyucu ailelerin kendileri için her zaman özel bir anlam taşıdığını ifade ederek, “ İlimizde 49 çocuğumuz koruyucu ailelerin, yani siz eli öpülesi insanların yanında. Çocuklarımızı emanet ettiğimiz sizler yalnız değilsiniz, bizlerde sizinle beraberiz ”dedi.


Programda çocuklar hediyelerini aldı, pastalarını kesti ve doyasıya eğlendi.

Mutlulukları gözlerinden okunan çocuklarımız yeni döneme  daha dinç ve pozitif başlayacakları için mutlu olduklarını belirtti.


Sonraki Sayfa: Kurumumuz Hizmet Modellerinden Yararlanan Gençlerin İstihdam Töreni Gerçekleşti.

Önceki Sayfa : Sosyal Güvenlik Kurumu Personeline Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Kapsamında Eğitim Verildi.