Koruyucu Ailelerimiz İftar Programında Bir Araya Geldi.

23/06/2017 tarihinde Kırıkkale Belediye Başkanlığı sponsorluğunda İl Müdürlüğümüzce Koruyucu Ailelerimiz onuruna iftar programı düzenlendi.
Söz konusu programa Sayın Valimiz M.İlker HAKTANKAÇMAZ, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet SAYGILI, Vali Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN, İl Müftüsü Şahin YILDIRIM, İl Müdürümüz Hatice UĞURLU, İl Müdür Yardımcılarımız, koruyucu ailelerimiz katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz Hatice Uğurlu, İlimizde çocukların daha iyi bir ortamda yetişebilmesi için 418 ailenin Sosyo-Ekonomik Destek Yardımından faydalandığını, Koruyucu Aile kapsamında ise 43 çocuğun Koruyucu Aile yanında bakımının sağlandığını ifade ederek koruyucu ailelere teşekkür etti.
 
Mübarek Ramazan ayının sunduğu manevi atmosfer içerisinde koruyucu ailelerle ve çocuklarla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Vali Haktankaçmaz’da, Devlet koruması altına alınan çocuklara gönüllü koruyucu aile olanların gösterdiği sevgi ve sıcaklığın ayrı bir önemi olduğunu söyledi.
 
Koruyucu aile olmayı kabul ettikleri ve çocuklara aile şefkati yaşattıkları için ailelere teşekkür eden Vali Haktankaçmaz, “Çocuklar için en güvenli yer sıcak bir aile ortamıdır. Sizler çocuklarımıza hem aile sıcaklığı sağlamaktasınız hem de adet ve geleneklerimizi öğreterek onları hayata hazırlamaktasınız.” dedi.
 
Gerçekleşen iftar yemeğinde salonda bulunan masaları gezen Vali Haktankaçmaz, çocuklara ve koruyucu ailelere yakın ilgi gösterdi.
İftar programı İl Müftüsü Şahin Yıldırım tarafından yapılan dua ile sona erdi. 


 


    

 


Sonraki Sayfa: Çocuklarımız Jandarma'nın 178'inci Kuruluş Yıl Dönümü Törenine Katıldı

Önceki Sayfa : Ramazan Bayramı Arifesinde Şehitlik Ziyareti