KONYA'DA 5395 SAYILI ÇOCUK KORUMA KANUNU KAPSAMINDA İL KOORDİNASYON ÜYESİ YÖNETİCİ VE UYGULAYICI PERSONELE YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLENDİ.

        16-18 Mart 2016 tarihleri arasında Konya Rixos Otelde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında İl Koordinasyon üyesi Yönetici ve Uygulayıcı personele yönelik Hizmet İçi Eğitim Programı düzenlendi. Programa Kırıkkale’den katılım tam oldu.
        2005 yılında çıkarılan 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanununa göre; illerde hizmet veren İl Koordinasyonların işlevselliğini arttırmaya yönelik çalışmalar çerçevesinde gerçekleştirilen programa Kırıkkale İlinden yönetici olarak Vali yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN, Cumhuriyet savcısı Ayhan ÇELİK, Belediye Başkan Yardımcısı Halil DANACI, İl Jandarma Komutanı İsa ÇAKMAK, İl Emniyet Müdürü Hasan ONAR, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zühtü BOZDEMİR, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Ataman SÜMER, Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Zekeriya Zeki ARIKAN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rıfat ÜNLÜ, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Atanur AYDIN, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN, İl Halk Sağlığı Müdürü Feramiş Ender GÜNGÜNEŞ,  İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa UZUN, Denetimli Serbestlik Müdürü Ali VARIŞ katıldı.

           Programda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Zühtü BOZDEMİR, ilimizde yürütülen “Umuda Yolculuk” ve “Hayat Boşluk Kabul Etmez” projeleri hakkında bilgi verdi. Çevre illerden yapılan projelere ilgi büyük oldu. Projeye paydaş olan kurumlar sorulan sorulara cevap verdiler. Koruyucu ve Önleyici Hizmetleri Daire Başkanı Hacer BAŞER, yapılan projeleri diğer illere örnek olması adına Bakanlığımıza ileteceğini ifade ederek Kırıkkale İli yöneticilerine tam katılım gösterdikleri için teşekkür etti. 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında Kırıkkale İl Koordinasyonu olarak yaptığımız çalışmalar yapılan sunumlarla taçlandırıldı.


Sonraki Sayfa: 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA VE ÇANAKKALE ZAFERİNİN 101. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI.

Önceki Sayfa : "AĞAÇ DİKME ETKİNLİĞİ" YAPILDI.