“Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyon Toplantısı Gerçekleştirildi"

6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi hakkındaki yönetmeliğin 8.maddesi gereği İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN başkanlığında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Vali Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN başkanlığında gerçekleşen toplantıya İl Müdürümüz Hatice UĞURLU, Belediye Başkan Yardımcısı Halil DANACI, İl Jandarma Komutanı Alb. İsa ÇAKMAK, İl Emniyet Müdürü Mahmut ÇORUMLU, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat KILIÇ, Halk Sağlığı Müdürü Feramiş Ender GÜNGÜNEŞ, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Berrin CEBECİ,İl Göç İdaresi Müdürü Mesut ERDOĞAN, İl Müdür Yardımcımız Selbihan EREN, bağlı kuruluşumuz Kadın Konukevi Müdür Vekili Rukiye ERYILMAZ ve personelimiz katıldı.
 
Toplantı, İl Müdürümüz Hatice UĞURLU’nun Kadın Hizmetlerinin işleyişi ile alakalı bilgi ve veriler, 6284 sayılı ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun, tedbir kararları ve istatistiki bilgilerle ilgili sunumu ile başladı. Müdürlüğümüzde Psikolog olarak görev yapan kadın hizmetlerinden sorumlu Selda USUL ERGÖRÜN’ün   “Erken yaşta ve zorla evlilikler” konulu sunumu ile devam etti

Söz konusu toplantıda kadına yönelik şiddete ilişkin oluşturulan komisyonlar ve kurumların bu komisyonlardaki görevlerinin altı çizilerek, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyon çalışmalarının önemine vurgu yapıldı.


Sonraki Sayfa: Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitimi Sertifika Töreni ile Tamamlandı

Önceki Sayfa : Sevgi Anneleri Derneği Çocuklarımız için İftar Düzenledi.