KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE İL EYLEM PLANI

Kamu Kurum ve Kuruluşları, Sivil Toplum Örgütleri ve Üniversitelerin temsilcileri katkı ve katılımları ile Kırıkkale 2018 Yılı İl Eylem Planı çerçevesinde “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” konularında 13/02/2018 tarihinde İl Müdürlüğümüz konferans salonunda Eğitici Eğitimi verildi.
İl Müdürümüz Hatice UĞURLU’nun konuşması ile başlayan program Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Zeynep TEZEL’in “Toplumsal Cinsiyet Eğitimi” konulu sunumu, Psikolog Selda USUL ERGÖRÜN’ün “Kadına Yönelik Şiddet” konulu sunumu, Kırıkkale Barosundan Avukat Sinem OKTAR TOKSARI’nın “6284 ve Kadın” konulu sunumu, Sosyolog Havva ŞENSOY’un “Aile İçi İletişim” konulu sunumu, Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Yrd. Doç Dr. Müzeyyen ÖZHAVZALI’nın “Erken Yaşta Evlilik” konulu sunumu ardından Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Rukiye ERYILMAZ’ın kapanış konuşması ile 2018 Yılı Kadına Karşı Şiddetle Mücadele ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği kapsamında kurulan teknik kurul eğitici eğitimi sona erdi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Sivil Toplum Örgütleri ve Üniversiteler işbirliği ile Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konularında yapılan çalışmalar tam hızla devam edecektir.


Sonraki Sayfa: Şehit Pilot Üsteğmen Erdem MUT Dualarla Son Yolculuğuna Uğurlandı.

Önceki Sayfa : MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI PROTOKOLLERİ İMZALANDI