KADIN ÇİFTÇİ EĞİTİMİ SERTİFİKASI VERİLDİ

Kırsalda, kalkınmanın temel eşiği olan kadınlarımızın her konuda olduğu gibi eğitim konusunda da ciddi yardıma ihtiyacı olması, eğitim olanaklarına ulaşmasının erkeklere göre daha zor olması gibi nedenlerle kadın çiftçi eğitimlerinin projelendirilerek yapılması gerekmektedir. Bu nedenle, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Ziraat Odaları Birliği "Kadın Çiftçi Eğitimi" İşbirliği Protokolü imzalanmıştır.
Bu protokol ile kırsal alanda yaşayan ve çiftçilikle uğraşan kadınları tarımsal konularda eğitmek, toplumsal cinsiyet eşitliği, kadınlara yönelik şiddet, kişi hak ve özgürlükleri vb. konularda eğitmek, sosyal güvenlik konusunda farkındalık yaratmak amaçlanmıştır. Bu kapsamda, İlimiz Merkezi Aşağımahmutlar, Balışeyh-Hıdırşeyh Köyü, Merkez Hasandede ve Merkez Karacalı köylerinde 09.03.2015 ve 03.04.2015 tarihleri arasında eğitim verilmesi planlanmıştır.
Bugüne kadar İl Müdürlüğümüz tarafından toplumsal cinsiyet eşitliği, kadına yönelik şiddet, kişi hak ve özgürlükleri , aile içi iletişim ve ergen iletişimi konularında Balışeyh-Hıdırşeyh köyü ve Merkez Karacalı köylerinde toplam 100 kadına eğitim verilmiştir. Karacalı köyünde eğitim verilen kadınlarımızın sertifika törenine  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Recep KIRBAŞ ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Zühtü BOZDEMİR de katılmıştır.

Sonraki Sayfa: İL MÜDÜRÜMÜZÜN YAŞLILAR HAFTASI MESAJI

Önceki Sayfa : BELEDİYE BAŞKANIMIZIN YAŞLI HİZMET MERKEZİMİZİ ZİYARETİ