İlimiz Muhtarlarına Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Kapsamında Seminer Düzenlendi.

İİlimiz Muhtarlarına Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Kapsamında Seminer Düzenlendi
 
Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeni ile toplumsal farkındalık ve duyarlılığı artırmak amacıyla   Müdürlüğümüzce 25 Kasım tarihinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Bu kapsamda 30 Kasım 2017 tarihinde Valilik Konferans Salonunda Vali Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN başkanlığında, İl Müdürümüz Hatice UĞURLU ve meslek elemanlarımızın katılımı ile İlimiz  merkez mahalle ve köy muhtarlarına yönelik kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda farkındalık semineri düzenlendi.

Vali Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN’ın kadınlarımızın toplumdaki öneminden bahsettiği konuşmasının ardından İl Müdürümüz Hatice UĞURLU Müdürlüğümüzün kadına yönelik hizmetleri hakkında bilgilendirmede bulundu, muhtarların bu konudaki katkısının önemine dikkat çekti.
 
Daha sonra ise İl Müdürlüğümüzde görev yapan Sosyolog Havva ŞENSOY tarafından şiddetin tanımı, türleri, etkileri, yasalarımızdaki şiddete ilişkin düzenlemeler ve yaptırımlar, ihbar mekanizmaları, şiddetle mücadelede ülkemizdeki mevcut kurumsal mekanizmalar, Şiddet Önleme ve İzlem Merkezlerinde yürütülen hizmetler hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı.
 


Sonraki Sayfa: 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Kapsamında Müdürlüğümüzce Etkinlikler Gerçekleştirildi.

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Hatice UĞURLU'nun "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" Mesajı