İl Müdürümüz Hatice UĞURLU'nun "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" Mesajı

Engelli bireylerin sosyal yaşamda hayat standartlarını yükseltmek amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık Günü, engelli kardeşlerimizin sesini duyurduğu özel bir gündür. 

Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun bir parçasıdır. Ülkemizde son yıllarda hızla gelişen insan hakları bilinciyle engelli bireylerimizin herkes gibi sağlık, çalışma ve eğitim gibi temel hak ve özgürlüklerden yararlanması, özgürce ve rahat bir hayat sürmesi öncelikli hedefimizdir. Bakanlığımız ve Kırıkkale İl Müdürlüğü olarak, Engelli bireylerimizin sorunlarına sahip çıkmak, toplumsal yaşama tam katılımlarını sağlamak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların yaşama sevincini yitirmeden ve ayrımcılığa maruz kalmadan engellerini aşarak yaşama sımsıkı sarılmaları, mutlu bir yaşam sürmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nün engelli vatandaşlarımızın sorunları konusunda hassasiyetin, farkındalığın ve bilincin artması ve nihayetinde tüm engellerin kaldırılmasına vesile olmasını temenni ediyorum                                                                                                                                    Hatice UĞURLU
                                                                                                                                         İl Müdür V.


Sonraki Sayfa: İlimiz Muhtarlarına Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Kapsamında Seminer Düzenlendi.

Önceki Sayfa : ANKA TEMEL PERSONEL EĞİTİMİ BAŞLADI