İl Müdürümüz Hatice UĞURLU'nun 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Mesajı

Birleşmiş Milletler üyesi olan tüm ülkelerde her yıl, 10-16 Mayıs tarihleri arasındaki hafta, “Engelliler Haftası” ve 10 Mayıs tarihi de “Engelliler Günü” kabul edilmiştir. Ülkemizde de her yıl kutlanan bu hafta, toplumumuzda engellilerimiz ile ilgili toplumsal bilinç oluşturarak farkındalık yaratabilmek için önemlidir.

Toplumumuzun önemli bir parçasını oluşturan engellilerimizin topluma kazandırılmaları ve kimseye muhtaç olmadan üretken duruma gelebilmeleri için gereken çalışmaların yapılması, desteğin verilmesi ve istihdam imkânlarının yaratılması gerekmektedir.

Devletimiz, engelli vatandaşlarımızın yaşamlarının kolaylaştırılması ve iyileştirilmesi yönünde son yıllarda çok önemli yasal düzenlemeler yapmıştır. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak engelli bireylerimize yönelik hizmet alanlarımızı geliştirmekte olup her fırsatta onları kucaklayarak eşit ve değerli olduklarını göstermekteyiz. Her birimizin engelli adayı olduğu gerçeğini unutmadan, engellilerimizin hayatını kolaylaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle “Engelliler Haftası” nedeniyle, engelli vatandaşlarımıza ve onların ailelerine sağlık, mutluluk ve huzurlu bir yaşam diliyorum.

Bu haftanın engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümüne katkıda bulunmasını temenni ediyorum.

                                                                                                                                     Hatice UĞURLU
                                                                                                                                         İl Müdür V.


Sonraki Sayfa: Personele Engelli ve Yaşlı Hakları ile İlgili Hizmet İçi Eğitim Verildi.

Önceki Sayfa : 10-16 Mayıs Engelliler Haftası "Sessiz Yürüyüş"