İl Müdürümüz Hatice UĞURLU'nun 10 Aralık İnsan Hakları Günü Mesajı

1948 yılında imzalanan İnsan Hakları Evrensel Bildirisi, 1950 yılında imzalanan İnsan Hakları Sözleşmesi, insanların onurunu, hürriyetini ve yaşama hakkını garanti altına almıştır.

 İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda ki kabulünün 68’nci yılı olan bugünün yüzyıllar boyunca süren bir mücadelenin ürünü olarak, insanların doğuştan eşit bir biçimde sahip oldukları hakları ifade eden, uluslararası bir belgenin kabul edilişinin kutlandığı bir gündür. 

Türkiye İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’ni kabul eden ilk ülkelerden biri olmuştur. Kanunlar önünde bireylerin eşitliği ve ayrımcılığa uğramamaları ilkelerine dayanan insan haklarına saygı Türkiye Cumhuriyeti’nin değiştirilemez niteliklerindendir

Toplumumuzun tüm bireylerinde insan hakları bilincinin oluşması, benimsenmesi; her alanda insan haklarının öncelikli olarak kabul gördüğü saygı, hoşgörü ve kardeşlik anlayışının temel alındığı yaklaşımların egemen olduğu bir dünyaya ulaşabilmemiz, temennisiyle tüm halkımızın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü kutluyorum.

                                                                                                         Hatice UĞURLU
                                                                                                           İl Müdür V.              


Sonraki Sayfa: 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Toplantısı Vali Yardımcımız Dr. Ayhan ÖZKAN Başkanlığında Gerçekleşti.

Önceki Sayfa : Müdürlüğümüz Evde Bakım Hizmetinden Yararlanan Ailelerimiz İl Müdürümüz UĞURLU'yu Ziyaret Etti