GELENEKSEL KORUYUCU AİLE İFTAR PROGRAMI

12.07.2015 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce İpekçi Gold Hotel’de  Koruyucu Aileler onuruna geleneksel iftar programı düzenlenmiştir. Düzenlenen iftar programına; Valimiz Sayın Ali Kolat ve eşi İlksen Kolat Hanımefendi, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Kaya ve eşi Aysel Kaya Hanımefendi, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve eşi Hilal Saygılı Hanımefendi, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kaçar, Bölge İdaresi Mahkemesi Başkanı Yılmaz Acer ve eşleri, Samsung firması yetkilileri ,davetliler ve Koruyucu Aileler katıldı.
Program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zühtü BOZDEMİR yaptığı konuşmasında, Koruyucu ailenin, çeşitli nedenlerle öz ailesi yanında bakımları bir süre için sağlanamayan çocuklarımızın kendi aile ortamlarında eğitim, bakım ve yetiştirilme sorumluluğunu kısa veya uzun süreli olarak, ücretli veya gönüllü statüde devlet denetiminde paylaşan, hissettikleri toplumsal sorumluluğu gösterebilen uygun aile ya da kişiler olduğunu belirtmiştir. Kırıkkale’de 2015 Temmuz ayı itibariyle 35 koruyucu aile ve bu ailelerin bakımında 38 çocuk olduğunu, 17 ailenin beklemede olduğu, 2015 yılı içinde 10 ailenin başvurduğunu ve diğer yıllardan da 7 ailenin başvurduğunu belirtmiştir. Ayrıca koruyucu aile olabilmek için kişilerin Türk vatandaşı olması ve Türkiye’de sürekli ikamet etmesi, 25-65 yaş aralığında bulunması, en az ilkokul mezunu düzeyinde eğitim almış olması ve düzenli gelire sahip olması gerektiği dile getirildi. Koruyucu aileye başvuruları  için  Kırıkkale Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne başvuru yapmaları gerektiğini belirtti.Çocukların mutluluğunun gözlerinden okunduğunu, koruyucu ailelere yaptıkları bu özveri ve sevgi paylaşımı için minnettar olduklarını söyledi.
Daha sonra Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı, İlksen Kolat Hanımefendi ve Sayın Valimiz Ali KOLAT konuşma yaparak Koruyucu Aile olmanın önemini belirtmişler ve çocuklarımızın koruyucu ailelerin yanında daha mutlu olduklarını ifade etmişlerdir. Program yapılan dua ile sona ermiştir.


Sonraki Sayfa: HSYK BAŞKAN VEKİLİ SAYIN METİN YANDIRMAZ'IN ZİYARETİ

Önceki Sayfa : ŞEHİTLİKTE BAYRAMLAŞMA