"GELENEKSEL DİNEK DAĞI CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİ"

 Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 93. Yıldönümü münasebetiyle Dinek Dağı Zirvesine Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirildi.
 
 Kırıkkale Valiliği tarafından organize edilen bu sene 8.’si gerçekleştirilen Dinek Dağı yürüyüşüne, Kamu Kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları  temsilcileri, KÜ öğrencileri, Milli Eğitime bağlı olan öğrenciler, vatandaşlar, sporcular ve Müdürlüğümüze bağlı kuruluşlarda koruma ve bakım altında  bulunan çocuklarımız katıldı. 
 
 Saat: 09.00’da Cumhuriyet Meydanı’ndan hareket eden yürüyüş grupları Saat. 10.00’da Beyobası Köyü Elderek Mahallesi üzerinden kamp yerinde  toplanarak zirveye yürüyüşe geçti.
 
Yürüyüşe; Vali Yardımcıları Rıfat ATA, Abdullah ASLANER, Garnizon Komutanı J.Alb.İsa ÇAKMAK,İl Emniyet Müdürü Hasan ONAR, Balışeyh Kaymakamı Yusuf YILDIRIM, Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü ve İl Müdürümüz Zühtü BOZDEMİR katıldı.
 
Yürüyüş saat:10.00’da başladı. 250’ye yakın yürüyüşçü Dinek Dağı Zirvesine ulaşmak için yürüdü. Vali Yardımcımız Rıfat ATA Dinek Dağı’nın zirvesinde yaptığı konuşmanın ardından zirve defterini imzaladı. Program zirvede imam tarafından okunan  duayla deva etti akabinde tüm katılımcılar günün anısına fidan dikti.
 
 Zirve inişinden sonra İl Müdürlüğümüz tarafından kurulan çadırlarda protokol ve misafirlere semaverde çay ve ikramlarda bulunuldu.
 
 Program Beyobası köyünde katılımcılara yemek ikramından sonra son buldu.
 

 


Sonraki Sayfa: Sabah Namazında Koruma ve Bakım Altında Bulunan Çocuklarımız Nur Camii'ndeydi

Önceki Sayfa : "Şehit Yakını,Gazi ve Gazi Yakınlarının İstihdamına İlişkin Kura Töreni Gerçekleşti"