"ENGELLİ KADIN İSTİHDAMI-KURUMLAR ARASI DİYALOG TOPLANTISI" GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

 

25/05/2017 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda,  İl Müdürlüğümüz ve Kırıkkale Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanlığı’nın Koordinesinde “Engelli Kadın İstihdamı- Kurumlar Arası Diyalog Toplantısı” gerçekleştirildi.

Söz konusu toplantıya Vali yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadın Hizmetleri Genel Müdürlüğünden Meryem İLENDEMLİ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden Özkan YAĞMUR, Ankara Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Kadın Hizmetleri Şube Müdürlüğünden Selda KOÇTOKLU, Kırıkkale Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Dolunay ŞENOL, Kırıkkale Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Doç. Dr. Sıtkı YILDIZ, Başkent Özel Dost Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Nuray ÖZTÜRK, Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Arif AY, İl Müdürümüz Hatice UĞURLU, Engelli Derneklerimiz , kadın derneklerimiz ve misafirler katıldı.

Program  İl Müdürümüz Hatice UĞURLU’nun açılış konuşması ile başladı. Hatice UĞURLU konuşmasında “Engelli kadınların iş hayatına atılmalarının önündeki engellerin sayısız olduğu düşünülerek, onların sorunlarına daha geniş çerçeveden bakmak, bu sorunlara kaynaklık eden etmenleri  analiz etmek ve farklı bakış açıları geliştirmek amacıyla bugün bir arada bulunmaktayız. bugün bu toplantıdan çıkan sonuçlar neticesinde ilerleyen dönemlerde engelli kadın istihdamı alanında yapılacak çalışmaların ya da çalıştayın başlangıcı olmasını umut ediyorum” dedi.

Akabinde Vali Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN  Engelli Kadın İstihdamı konusunda düzenlenen bu program için Kırıkkale Üniversitesi ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne, katkı sağlayan herkese teşekkür ederek kadın olmanın, işsiz olmanın, engelli olmanın, işsiz kadın olmanın, işsiz engelli olmanın toplumdaki zorluklarından bahsetti.

Program Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı  Engelli ve Yaşlı  Hizmetleri Genel Müdürlüğü istihdam ve Sosyal Güvenlik Daire Başkanlığı  Özkan YAĞMUR’un  Engelli Kadın İstihdamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın proje ve politikaları başlıklı sunumu, Kırıkkale Çalışma ve iş  Kurumu İl Müdürü Arif AY’ın Dezavantajlı  gruplara yönelik Çalışmalar başlıklı konuşmaları, Kırıkkale Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Doç. Dr. Sıtkı Yıldız’ın Dezavantajlı Kadın İstihdamı Projesi başlıklı konuşmaları, Başkent Özel Dost Eğitim ve Rehabilitayson Merkezi Müdürü Nuray ÖZTÜRK Avrupa Birliği İstihdam Projeleri sunumu, Ankara Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Kadın Hizmetleri Şube Müdürlüğünden Selda KOÇTOKLU ,Engelli kadın istihdamındaki sorunlar ve çözüm önerileri başlıklı konuşmaları ve bağlı kuruluşumuz Kadın Konukevi Müdürü Rukiye ERYILMAZ’ın Kırıkkale İlinde Engelli kadın istihdamında yürütülen çalışmalar başlıklı konuşmaları ile devam etti.

Program yemek ikramı ile son buldu.


Sonraki Sayfa: "Öpülesi Ellere Destek Projesinin” Üçüncüsü hayata geçirildi.

Önceki Sayfa : Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitimi Sertifika Töreni ile Tamamlandı