Devlet Övünç Madalyası ve Beratı 10 Şehit Yakınımız ve 6 Gazimize Törenle Takdim Edildi.

2933 sayılı Madalya ve Nişanlar Kanunu´nun 4´üncü maddesi ile Devlet Madalya ve Nişanlar Yönetmeliği´nin 10´uncu maddesi ve ilgi yazı gereğince; yurt içinde ve yurt dışında gösterdiği sorumluluk ve görev anlayışı içinde feragat ve fedakarlık, başarı ve yararlılık dolu çalışmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına haklı gurur kaynağı teşkil ederek malul-gazi olanlara ve şehitlerin hak sahiplerine Devlet Övünç Madalyası ve Beratı tevcih edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevdi edilen “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” törenle İlimiz şehit ve gazi yakınlarına takdim edildi. Valilik Konferans Salonunda düzenlenen törende 6 gazi ile 10 şehit ailemize  “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” verildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kur’an-Kerim tilaveti ile başlayan törende Şehitlerimiz ile gazilerimizin özgeçmişleri sunum yapıldı.

Törende Valimiz M.İlker HAKTANKAÇMAZ, konuşma yaptı. Vali HAKTANKAÇMAZ, burada yaptığı konuşmada, şehitlere rahmet dileyerek, "Şehit yakınlarımıza yaptıkları fedakarlıktan dolayı şükranlarımı sunuyorum. Gazilerimizin yaptıkları fedakarlıklardan dolayı onlara da teşekkür ediyorum. Bugün söylenecek çok şey yok. Sadece berat bile kendi başına çok şey ifade ediyor. Evin bir köşesinde gurur vesikası olarak duracak. Rabbim ülke için o kahramanlığı göze alan kahramanlara rahmet etsin. Bizden bu kahramanların sayısını eksik etmesin." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevdi edilen “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı”nı Vali HAKTANKAÇMAZ Şehit yakınlarımız ve gazilerimize takdim etti.

Toplu fotoğraf çekimi ile sona eren törene, Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Erdoğan Bayrakdar,İl Müdürümüz Hatice Uğurlu,Kamu kurum  ve kuruluş Amirleri ile şehit aileleri ve gaziler katıldı.

 Sonraki Sayfa: Sürekli İşçi Kadrosuna Geçecek Personele Bilgilendirme Yapıldı.

Önceki Sayfa : Kurumumuz Hizmet Modellerinden Yararlanan Gençlerin İstihdam Töreni Gerçekleşti.