Aşure Dağıtım Etkinliği Gerçekleştirildi

Muharrem Ayının onuncu günü olan 11 Ekim 2016 tarihinde Aşure Günü münasebetiyle İl Müdürlüğümüzde aşure etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe Sayın Valimiz M.İlker HAKTANKAÇMAZ, Vali Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN, Belediye Başkanı Mehmet SAYGILI,  İl Jandarma Alay Komutanı Albay İsa Çakmak,İl Müdürümüz Zühtü BOZDEMİR, İl Protokolü, Şehit yakını, Gazilerimiz ve yakınları katıldı.

Program, Nokta Camii İmamı Yakup Öney’in, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. İl Müdürümüz Sayın BOZDEMİR günün anlam ve önemime binaen konuşmalarını yaptı. Ardından  program sayın Valimiz Mehmet İlker HAKTANKAÇMAZ’ın  konuşması ile devam etti. Sayın HAKTANKAÇMAZ konuşmasında  "İnşallah bu ümmet bir daha böyle acıları yaşamaz. Kerbela şehitlerine Allah'tan rahmet diliyorum. Rabbim, bütün şehitlerimizi de Kerbala şehitleriyle birlikte haşretmeyi nasip etsin." dedi.
 
Programda Sayın Valimiz M.İlker HAKTANKAÇMAZ, Belediye Başkanı Mehmet SAYGILI,İl Müdürümüz Zühtü BOZDEMİR ve İl Protokolü davetlilere aşure dağıttı. Program İl Müftüsü Bekir Gerek'in yaptığı duayla sona erdi.
 

 


Sonraki Sayfa: Piyade Er Yunus Emre KIZILDEMİR Dualarla Son Yolculuğuna Uğurlandı

Önceki Sayfa : Çek Cumhuriyeti Prag kentinde 7 Personelimiz Irkçılık, Önyargı ve Ayrımcılıkla Mücadele Eğitimine Katıldı