Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitimi Sertifika Töreni ile Tamamlandı

22/05/2017 tarihinde Aile ve Toplum Hizmetleri Daire Başkanı Rahime BEDER ŞEN, Vali Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hatice UĞURLU, İl Müftüsü Şahin YILDIRIM, İl Halk Sağlığı Müdürü Feramiş GÜNGÜNEŞ, Milli Eğitim Müdür Yrd. Adnan ŞENER’in katılımı ile açılışı gerçekleşen ve 5 (beş) gün süren AEP Eğitici Eğitim Programı 26/05/2017 tarihinde Vali Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN’ın katılımıyla İl Müdürlüğümüz konferans salonunda gerçekleşen sertifika töreni ile son buldu.

Kapanış programında söz alan katılımcılar eğitimden duyduğu memnuniyeti eğitimin kendilerine katkı sağladığını, en kısa zamanda İl genelinde uygulayacaklarını vurguladı.
 
 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından uygulanmak üzere geliştirilen Aile Eğitim Programı (AEP), ülke genelinde sağlıklı, mutlu ve müreffeh ailelerin oluşması için ailelerin eğitim, hukuk, iktisat, medya ve sağlık alanlarındaki hizmetlerden daha etkili biçimde yararlanmalarına, aile içi süreçlerini işlevselleştirerek aile yaşam kalitelerini arttırmalarına, sahip oldukları her türlü kaynağı etkili bir şekilde yönetmelerine ve karşılaşabilecekleri çeşitli risklere yönelik önlemler almalarına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.
 
 
Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitim Programına, İl Müdürlüğümüze bağlı kuruluşlarda görev yapan sosyal çalışmacılar, psikologlar, sosyologlar,  Milli Eğitim  Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan rehber öğretmenler , Halk Sağlığı Müdürlüğünde görev yapan psikolog ve sosyal çalışmacılar ,İl Müftülüğünde görev yapan vaizeler katılım sağlamıştır. 22-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında  gerçekleştirilen AEP Eğitici Eğitim Programı sonunda yapılan sınavda başarılı olan 22 kişi sertifika almaya hak kazanmıştır

Bu eğitim, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından kurumun hâlihazırda ihtiyaç duyduğu ve ileride ihtiyaç duyacağı eğiticilerin yetiştirilmesi için geliştirilmiş olup İlimizde sertifika alan AEP eğiticileri, ilimizin çeşitli bölgelerinde yaşayan ailelere  ihtiyaç duyulan konularda aile eğitimi vermek üzere yetiştirilmiştir. 
 


Sonraki Sayfa: "ENGELLİ KADIN İSTİHDAMI-KURUMLAR ARASI DİYALOG TOPLANTISI" GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Önceki Sayfa : “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyon Toplantısı Gerçekleştirildi"