9.Geleneksel Cumhuriyet Yürüyüşü Gerçekleşti

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. Yıl Dönümü münasebeti ile Dinek Dağı zirvesine 9. Geleneksel Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirildi.
 
Kırıkkale Valiliği  koordinesinde   gerçekleştirilen yürüyüşe, Kırıkkale Valisi Sayın Dr.M.İlker Haktankaçmaz ,Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ekrem Yıldız, Balışeyh Kaymakam Vekili Önay Altuntaş,Sulakyurt Kaymakamı Yunus Emre Vural, İl Jandarma Komutan Vekili J.Albay Ahmet Güneş, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu, İl Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, Kırıkkale Üniversitesi Öğrencileri, Kırıkkale Polis Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri, Milli Eğitime bağlı okulların öğrencileri, Spor kulüpleri, Sporcular ve davetliler, Müdürlüğümüze bağlı Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünde korunma ve bakım altında bulunan çocuklarımız  katıldı.
 
İlimizin en yüksek dağı olan bin 744 metre yüksekliğindeki Dinek Dağı’na yürüyüş saat 10:00’da Mehteran Takımının söylediği marşlar eşliğinde başladı. Yaklaşık bine yakın davetli Dinek Dağı’nın zirvesine ulaşmak için yürüdü.
 
 
Yürüyüşe katılan kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Vali Haktankaçmaz, Dinek Dağının eteklerine de fidan dikimini gerçekleştirdi.
.
 
Program, Balışeyh Kaymakamlığı ve Balışeyh Belediye Başkanlığınca katılımcılara Beyobası Köyünde verilen yemek ikramı ile sona erdi.(22.10.2017)
 


Sonraki Sayfa: Kuruluşta Kalan Engellilerimiz için Yaza Veda Etkinliği Düzenlendi.

Önceki Sayfa : Göreve Yeni Başlayan ASDEP Personeline Oryantasyon Eğitimi Başladı