5395 SAYILI KANUN KAPSAMINDA BİLGİLENDİRME SEMİNERİ YAPILDI.

24.12.2006 tarih ve 26386 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Çocuk Koruma Kanununa göre verilen Koruyucu ve Destekleyici Tedbir Kararlarının uygulanması hakkındaki Yönetmelik doğrultusunda 09.03.2016 tarihinde Vali Yardımcımız Dr. Ayhan ÖZKAN başkanlığında yapılan İl Koordinasyon toplantısında Tedbir Kararlarını uygulayan rehber öğretmenlerine ve okul idarecilerine bilgilendirici seminer verilmesi kararlaştırılmıştır.
Bu doğrultuda 09.05.2016 tarihinde saat 14.00'te Valilik toplantı salonunda Çocuk Koruma Kanunu hakkında bilgilendirme semineri verilmiştir. Seminere geniş katılım sağlanmıştır.
Açılış konuşmasının ardından Vali Yardımcımız Dr. Ayhan ÖZKAN ilgili kanunun uygulanışı ve kanunun öneminden kısaca bahsetmiştir. Seminerde Av. Özlem SAYGILI Çocuk Koruma Kanununun hukuki boyutunu, Sosyal Çalışmacı Murat ÜLKÜ Tedbir Kararlarını uygulanışını ve Psikolog Burçin ÇELİK ise Cinsel  İstismar konusunda  detaylı  bilgi vermiştir. Seminer boyunca katılımcılar sorular sorarak seminerde etkin rol almışlardır. Çocuklarımıza daha faydalı olmak bilgilendirme  seminerlerimiz devam edecektir.


Sonraki Sayfa: ŞEHİT ANNELERİ VE GAZİ EŞLERİNİN ANNELER GÜNÜ KUTLANDI

Önceki Sayfa : İL MÜDÜRÜMÜZÜN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI