5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Kurulu Nisan Ayı Toplantısı

05.04.2017 tarihinde Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu Müdürlüğünde saat 10.00’da Vali Yardımcımız Dr. Ayhan ÖZKAN başkanlığında 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rıfat ÜNLÜ, İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender GÜNGÜNEŞ, İl Müftüsü Şahin YILDIRIM, Baro Başkanlığı temsilcisi Özlem SAYGILI katıldı.

Toplantı öncesinde İl Koordinasyon üyeleri ile Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu Müdürlüğünde bakım altında olan çocuklarımız bir araya geldi. İl Koordinasyon üyeleri çocuklarımızla sohbet etme fırsatı buldu. Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu Müdürü Burçin TONGA İl Koordinasyon üyelerine

Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu Müdürlüğünün  sağladığı hizmetlerden ve yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hatice UĞURLU tarafından 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında 09.02.2017 tarihli son İl Koordinasyon toplantısından itibaren Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bildirilen vakalar ve bu vakalar hakkında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Ayrıca Sokakta Çalıştırılan/Dilendirilen çocuklara yönelik önleyici çalışmalar kapsamında yapılan alan taramaları hakkında konuşuldu. Çocuk İzleme Merkezleri (ÇİM) ‘nin açılmasıyla ilgili planlanan çalışmalar hakkında İl Koordinasyon üyeleri bilgilendirildi. Toplantı İl Koordinasyon üyelerinin görüş ve önerileri ile son buldu.


Sonraki Sayfa: Piyade Uzman Çavuş Ramazan YÜKSEL'e Ziyaret

Önceki Sayfa : 1 GÜNDE 1000 AĞAÇ