"3 Aralık Dünya Engelliler Günü" Programı Gerçekleşti.

4 Aralık 2017 tarihinde bağlı kuruluşumuz Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezinde Sayın Valimiz M.İlker HAKTANKAÇMAZ’ın katılımı ile “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” programı gerçekleşti.

İl Müdürümüz Hatice UĞURLU’nun konuşması ile başlayan programda UĞURLU “3 Aralık Dünya Engelliler Günü, birlikte olma, bilinçlenme,  engeliyle sağlamıyla, yaşlısıyla kadınıyla birlikte olma günüdür. Toplumsal hayatımızın içerisinde engellilerin her alanda kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmeleri temel insan hakkı olduğunu, Müdürlük olarak engelli yakınlarına evde bakım aylığı, engelli kimlik kartı, engelli vatandaşlara sosyal yardımlaşma vakıfları aracılığıyla engelli maaşının verildiğini anlatan Uğurlu, son dönemde engellilere tanınan bütün ayrıcalıkların toplum içerisinde zihniyet değişimine sebep olduğunu dile getirdi.

Akabinde Sayın Valimiz M.İlker HAKTANKAÇMAZ günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmada son dönemde yapılan çalışmalara bakıldığında engellilere karşı olan ön yargının kırıldığını söyledi.

Program çeşitli alanlarda başarı gösteren engellilerimiz hakkında bilgilendirmenin yapıldığı slayt sunumu, görme engelli Edebiyat Öğretmeni Nefise AKTAŞ DAĞ’ ın konuşması, kuruluşumuzda bakım ve koruma altında bulunan engellilerimizin konuşmaları ve Kırıkkale Lisesinde öğrenim gören engelli öğrenci Oğulcan DEMİRHAN’IN konuşması ile devam etti.

Akabinde Sayın Valimiz M.İlker HAKTANKAÇMAZ ve protokol heyeti Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezinde korunma ve bakım altında bulunan engellilerimizin kendi el emekleri ile yaptığı sergiyi gezdi.

Programa, İl Jandarma Komutanı Albay İbrahim Ayhan Vural, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, İl Müftüsü Şahin Yıldırım, engelliler ve diğer yetkililer katıldı.

Program toplu fotoğraf ile son buldu.Sonraki Sayfa: ANKA TEMEL PERSONEL EĞİTİMİ BAŞLADI

Önceki Sayfa : ANKA TEMEL PERSONEL EĞİTİMİ SERTİFİKA TÖRENİ