3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ PROGRAMI

   3 Aralık Dünya Engelliler Günü Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz ve Özel Değirmenci Bakım Merkezinin katkılarıyla hazırlanan programla kutlandı.
   Programa Sayın Vali Ali KOLAT, Belediye Başkanı Mehmet SAYGILI, Garnizon Komutan Vekili Mehmet Sadık AKÇA, Kurum Müdürleri ve misafirler katıldı.
   Program saat 13.00’te İl Kültür Merkezinde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. İl Müdürümüz Murat Şanlı ve ardından Sayın Valimiz Ali KOLAT da günün anlam ve önemini anlatan konuşmalarını yaptı. İl Müdürlüğümüzün engelli vatandaşlarımıza yönelik yaptığı faaliyetlerin görüntülerinden oluşan slayt gösterisi sunuldu. Ardından Türkiye Bedensel Engelliler Kırıkkale İl temsilcisi Mahmut BOZKURT çalışmaları hakkında bilgi verdi. Akabinde Kırıkkale İl Sporcuları halter gösterisi yaptı. Daha sonra Özel Değirmenci Bakım Merkezinde kalan engellilerimizin hazırladığı gösteriler izlendi. Son olarak Kırıkkale Engelliler Spor Kulübü Derneğinden Coşkun GÜNAY türküler söyledi. Program sona erdikten sonra öğretmenevindeki kokteyle geçildi.
   Bu vesileyle tekrardan tüm engellilerimizin gününü kutluyoruz. 


Sonraki Sayfa: 5395 SAYILI ÇOCUK KORUMA KANUNU KAPSAMINDA İL KOORDİNASYON TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

Önceki Sayfa : POLİS OKULUNDA EVLİLİK ÖNCESİ EĞİTİM SEMİNERİ