25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Kapsamında Müdürlüğümüzce Etkinlikler Gerçekleştirildi.

17 Aralık 1999 tarihinde Birleşmiş Milletler tarafından 25 Kasım “Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması için Uluslararası Mücadele Günü” olarak belirlenmiştir. Bu tarihten itibaren ülkemizin de aralarında olduğu birçok ülkede 25 Kasım nedeniyle her yıl çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. 

 Bu doğrultuda “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü”ne istinaden  Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konusunda toplumsal farkındalık ve duyarlılığı artırmak amacıyla ilimizde de çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmiştir. Kadının Statüsü Genel Müdürlüğünce geliştirilen afişler billboardlara, kamu kurum ve kuruluşları ile halkın yoğunluklu olarak gittiği yerlere asılmıştır.
İlimizde faaliyet gösteren Podium ve Altunbilekler alışveriş merkezlerinde İl Müdürlüğümüzce bilgi standı kurularak kadın yönelik şiddetle mücadele kapsamında Bakanlığımızca hazırlanan broşürler dağıtılmış, vatandaşlarla görüşülerek bilgilendirmede bulunulmuştur.

Kadına Şiddetle Mücadele Etkinlikleri kapsamında 26 Kasım 2017 Pazar günü İstanbul’da Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde düzenlenen programa İl Müdürlüğümüz ve bağlı kuruluşlarımızda çalışan 53 personelimiz katılım sağlamıştır.
Ayrıca 30 Kasım 2017 Perşembe günü, Valilik Konferans salonunda ilimizde görev yapan muhtarlara yönelik kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda farkındalık semineri düzenlenmesi planlanmaktadır. Sonraki Sayfa: Bakan KAYA Kırıkkale Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü İle Şiddet Önleme ve İzleme Merkezinin Açılışını Gerçekleştirdi.

Önceki Sayfa : İlimiz Muhtarlarına Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Kapsamında Seminer Düzenlendi.