2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Karne Şenliği Gerçekleşti.

Bağlı kuruluşumuz Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünde kalan çocuklarımızın moral ve motivasyonunu yükseltmek için 25/01/2018 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü konferans Salonunda 2017-2018 eğitim öğretim yılının ara dönem karne başarılarını kutlamak amacıyla karne şenliği organize edildi.

Programda konuşma yapan Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü Lale İZCİ; “Çocuk evleri koordinasyon merkezi müdürlüğü, 2017 yılının ağustos ayında çocuk yuvası ve kız yetiştirme yurdunun kapanıp çocuk evlerine eklenmesiyle toplamda 114 çocukla hizmetine devam eden ilimizin en büyük çocuk kuruluşudur.114 çocuğumuzdan 85’i ilkokul , ortaokul ve lise çağında örgün eğitime devam etmekte olup 17 Çocuğumuz ise henüz okul çağında değildir.
85 çocuğumuz içinde ise 64 tanesi taktir teşekkür alabilir sınıf seviyesindedir. Bu 64 çocuğumuz içinde ise bu dönem 28 çocuğumuz taktir ve teşekkür belgeleriyle karnelerini süslemişlerdir.   Bir önceki yılla bu yıl arasında karşılaştırma yaptığımızda geçen yıl çocuk yuvası kız yetiştirme yurdu ve çocukevlerinde kalmakta olan çocuklarımızın toplamda 18 takdir ve teşekkür belgeleri var iken bu yıl bu başarının 28 çocuğa ulaşması bizleri gururlandırmıştır. Yani bir önceki yıla oranla % 55 lik oranda bir akademik başarı artışından söz etmemiz mümkün.”  dedi. İZCİ çocukların başarılarının devamını dileyerek  konferans salonu için İl Sağlık Müdürümüz Feramiş Ender GÜNGÜNEŞ’e çocuklarımızın karne hediyeleri için sponsorumuz olan Podium Alışveriş Merkezi İdari kadrosuna, Hicazkar müzik grubuna  teşekkürlerini sundu.

Program takdir teşekkür alan çocukların hediyelerinin verilmesi ve  geleneksel karne pastamızın kesilmesi ile devam etti. Takdir teşekkür alamayan çocuklarımıza ise bir sonraki dönemde başarılarını artırmak için moral hediyeleri verildi. Program Hicazkar grubunun müzikleri ile  çocuklarımızın doyasıya eğlenmesi ile devam etti.

Karne şenliğine Vali Vekili Osman AKBAŞ,İl Sağlık Müdürü Feramiş Ender GÜNGÜNEŞ,Garnizon Komutanı Selami ARSLAN'ın eşi Ayşegül ARSLAN,Müsiad Başkanı Neşe İlknur KAPLAN,İl Müdürümüz Hatice UĞURLU,Kuruluşu Müdürlerimiz,bakıcı annelerimiz ve çocuklarımız katıldı. 


Sonraki Sayfa: "Spor İle Hayata Gülümse Projesi" Kapsamında Çocuklarımızın Maç Keyfi

Önceki Sayfa : Travma Müdahale Yöntemlerinde Yeni Uygulamalar İsimli Projemizin Eğitimleri Başladı