19 EYLÜL'DE GAZİLERİMİZ UNUTULMADI

19 Eylül 2016 tarihinde Gaziler Günü münasebetiyle Kırıkkale Valiliği ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce organize edilen program saat 11.00'de Cumhuriyet Meydanında çelenk töreniyle başladı. Cumhuriyet Meydanı'ndaki çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Törende, Bakım Üsteğmen Alper Akın, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.
 
Kırıkkale Şehitliği'nde devam eden törende, Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi. Saygı atışının ardından  Sayın Valimiz Mehmet İlker HAKTANKAÇMAZ şeref defterini imzaladı.
 
HAKTANKAÇMAZ ve protokol ekibi daha sonra şehit mezarlarına karanfil bıraktı.
 
Şehitlikteki törenin ardından Mersan Congresium Merkezinde şehit yakınları ve gaziler için yemek programı düzenlendi. Programda konuşma yapan İl Müdürümüz  Zühtü BOZDEMİR “Şehitler ve Gaziler diyarı olan kahraman Kırıkkale İlimizde 201 Şehidimiz, 230 Gazimiz bulunmaktadır. Bizler de sizden aldığımız bu ilham ve gururla vatanımıza, milletimize, ülkemize hizmet etmek için daha fazla gayret sarf ediyor, sosyal devlet anlayışı ile şehit yakınlarımız ve gazilerimize sunulan hizmetlerimizi daima geliştirerek yanınızda, yanı başınızda ve emrinizde olduğumuzu burada bir kez daha söylemek istiyorum” dedi.
 
BOZDEMİR’in konuşmasının ardından 15 Temmuz Şehit ve Gazilerimiz için hazırlanan VTR konuklara izletildi. Ardından Sayın Valimiz HAKTANKAÇMAZ günün anlam ve önemine binaen gazilerin fedakarlığın en büyüğünü yaptıklarını belirterek, gazilerin bu millet, vatan ve bayrak için uzuvlarını feda ettiklerini Allah'ın onlara "gazi" ünvanını nasip ettiğini ifade eden HAKTANKAÇMAZ "Bu millet her türlü zorluğun üstesinden gelecektir. Bu millet bütün terör örgütlerine karşı ve kurulan bütün tuzaklara karşı ayakta durmayı bildi. İnşallah bundan sonrada daha da kuvvetlenmiş bir biçimde kenetleneceğiz. Bütün şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Yakınlarına hayırlı ömürler diliyorum. Gazilerimiz de bizim gözümüzün nuru. Onlara da hayırlı uzun ömürler diliyorum." diye konuştu.
 
Program okunan yemek duası ile son buldu.

 
 


Sonraki Sayfa: Valimiz HAKTANKAÇMAZ'ın Çocuklarımıza Bayram Ziyareti

Önceki Sayfa : Tüm Muhtarlar Derneği Başkan ve Üyelerinden İl Müdürümüz BOZDEMİR'e Ziyaret