18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl Dönümü Yemek Programı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümü nedeniyle Valiliğimiz himayelerinde İl Müdürlüğümüzce Şehit, Gazi ve Gazi Yakınlarımıza Polis Evinde yemek programı organize edildi.

 
Yemek programına Vali Haktankaçmaz Garnizon Komutanı Tuğg.Selami Arslan, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Adalet Komisyonu Başkanı Uğur Köker, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ekrem Yıldız, İl Jandarma Komutanı J.Alb.İbrahim Ayhan Vural, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, Şehit ve Gazi aileleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
 
 Yemekte açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz Hatice UĞURLU “Vatan toprağını paha biçilmez ve mübarek kılan şehitlerimizin kahramanlıkları sayesinde, yedi düvele karşı kazanılan “Çanakkale zaferinin 103. yıl dönümünü, coşkuyla kutladığımız bugünde; uğruna büyük bedeller ödediğimiz, vatan toprakları için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi; Şehitler Günü vesilesiyle saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. Dedi.
 
Akabinde Vali Haktankaçmaz Güne dair yaptığı konuşmada, “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümü nedeniyle aziz şehitlerimizin manevi huzurlarındayız. Çanakkale Zaferi, Türk milletinin varoluş mücadelesi vererek tarihe adını altın harflerle yazdırdığı kahramanlık destanı ve şeref abidesidir. 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bu toprakları bizlere kutsal vatana kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimiz ve vefat eden gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan kahraman gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu. 
Bizlerin bu birlik ve beraberliği devam ettiği müddetçe bu topraklarda kıyamete kadar var olmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar bu vatan uğruna hayatını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle, minnetle bir kez daha anıyorum. Gazilerimizden ebediyete göç edenlere rahmet, hayatta olanlara sağlıklar diliyorum.” Dedi.
 
 
 Söz konusu yemek programı İl Müftüsü tarafından yapılan dua ile son buldu.


Sonraki Sayfa: 18 Mart Şehitleri Anma Gününde Aziz Şehitlerimiz Kırıkkale Şehitliğinde Dualarla Anıldı

Önceki Sayfa : 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftasında Yaşlılarımız Unutulmadı