18 MART ŞEHİTLERİ ANMA VE ÇANAKKALE ZAFERİNİN 101. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI.

        18 Mart Şehitleri Anma Ve Çanakkale Zaferinin 101. Yıldönümü münasebetiyle hazırlanan program Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başladı.Törene Sayın Valimiz Ali KOLAT, Garnizon Komutanı Tüm. Gen.  Asım KOCAOĞLU, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Vali Yardımcılarımız, İl Müdürleri, askeri sivil erkân ve vatandaşlar katıldı. Törende günün anlam ve önemine binaen konuşmalar yapıldı.
Cumhuriyet Meydanındaki törenin ardından Kırıkkale Şehitliğindeki törene geçildi. Törende Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından tüm Şehitlerimizin ruhu için dua edildi. Şehit mezarlarına karanfil bırakıldı.
      Şehitlik ziyaretinden sonra Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ve Vatan İçin Can Verenler Dernekleri ziyaret edildi. Şehit yakınları ve gaziler ile sohbet edildi.
       Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz tarafından Kırıkkale Polis evinde protokol, şehit yakınları ve gaziler için  öğlen yemeği ikram edildi. Sayın Valimiz Ali KOLAT’ın konuşmasının ardından İl Müftüsünün yemek duasıyla tamamlandı.
İlimiz Nur Caami ve Nokta Caaminde ikinde namazı sonrasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız tarafından 18 Mart Şehitlerimiz anısına mevlid şekeri dağıtıldı.


Sonraki Sayfa: DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI TEVCİH TÖRENİ

Önceki Sayfa : KONYA'DA 5395 SAYILI ÇOCUK KORUMA KANUNU KAPSAMINDA İL KOORDİNASYON ÜYESİ YÖNETİCİ VE UYGULAYICI PERSONELE YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLENDİ.