15 TEMMUZ YARDIM KAMPANYASI

15 Temmuz 2016 tarihinde Fettullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) silahlı darbe teşebbüsünde Şehit olan vatandaşlarımızın aileleri ve gazilerimiz için Başbakanlığımız ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız tarafından Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Türkiye genelinde bir yardım kampanyası başlatıldı.
 
Yardım Kampanyası kapsamıda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzce 04.08.2016 tarihinde Cumhuriyet Meydanında stant açılarak Yardım Kampanyası hakkında Kırıkkale halkına bilgi verildi. Demokrasi nöbetinin 21. gününde açılan standa Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Valimiz M.İlker Haktankaçmaz Kırıkkale Milletvekilimiz Abdullah Öztürk, Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı, Ak Parti İl Başkanımız Mürsel Akçay ve İl protokolü katıldı. Korunma ve bakım altında bulunan çocuklarımızın katkılarıyla şehitlerimiz için yapılan 2000 kişilik helva protokol ve çocuklarla birlikte halka ikram edildi.
 
Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı Yalçın Topçu’ya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Zühtü Bozdemir Yardım Kampanyası hakkında bilgi verdi. Telefonunu göstererek halka dönen Topçu ‘Cumhurbaşkanımızı seven telefonunu çıkartsın ve kampanyaya destek versin,’ demesi üzerine protokol ve Kırıkkaleli vatandaşlar aynı anda telefonlarından “15 Temmuz” yazıp 1507’ye toplu kısa mesaj göndererek 15 Temmuz Yardım kampanyasına destek verdiler. İl Müdürlüğümüz tarafından yapılan ikramlarla Demokrasi Nöbetinin 21. Günü sona erdi.


Sonraki Sayfa: Gün Bugün! Şehit Yakınları ve Gaziler İçin Dayanışma Kampanyası

Önceki Sayfa : 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Toplantısı Valimiz M.İlker HAKTANKAÇMAZ Başkanlığında Gerçekleşti.