15 TEMMUZ KAHRAMANLARI UNUTULMADI

15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında Kırıkkale Valisi Sayın Dr.M.İlker Haktankaçmaz,Mühimmat ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan,Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırıkkale Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hakan Kocamış,İl Emniyet Müdürü Mahmut ÇORUMLU, İl Müftüsü Şahin Yıldırım,İl Müdürümüz Hatice UĞURLU şehit aileleri ve gazileri ziyaret etti.
 
Vali Haktankaçmaz ve beraberindeki protokol üyeleri, ilk olarak Özel Harekât Polisi Şehit Hakan Yorulmaz’ın Yaylacık mahallesinde bulunan baba ocağını ziyaret etti.
 
Burada, İl Müftüsü Şahin Yıldırım tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan duanın ardından Vali Haktankaçmaz, hain kalkışmanın birinci yılı münasebetiyle Kırıkkale’mizde anma programlarına başlanıldığını, buradaki maksadın 15 Temmuz kâbus gecesinde yaşanan olayları unutmadığımızı ve unutmayacağımızı göstermek ve o olaylardan dersler çıkartmak olduğunu vurguladı.

Akabinde Vali Haktankaçmaz, daha sonra protokol üyeleri ile birlikte Şehit Aydın Çopur’un Yahşihan İlçesi Yeşil Vadi Mahallesinde bulunan baba ocağını ziyaret etti. Ziyarette, İl Müftüsü Şahin Yıldırım tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan duanın ardından Şehidimizin anne ve babası ile bir süre sohbet edildi.

Daha sonra protokol üyelerinin her biri 15 Temmuz gazilerini ayrı ayrı ikametlerinde ziyaret etti Vali Haktankaçmaz ve İl Müdürümüz Hatice UĞURLU günün son ziyaretini Yenimahalle semtinde ikamet eden 15 Temmuz Gazisi İbrahim Yılmaz’a yaptı. Evli ve 1 çocuk babası olan Gazi İbrahim Yılmaz ziyaretlerinden dolayı memnuniyeti dile getirerek 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlattı.


Sonraki Sayfa: 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA ETKİNLİKLERİ PROGRAMI

Önceki Sayfa : 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Şehit Yakınları ,Gaziler ve Aileleri Onuruna Verilen Yemek Programı İle Devam Etti.