15 Temmuz Gazisi Mustafa SEMERCİ'ye Devlet Övünç Madalyası Verildi

 Kırıkkale Valisi Dr.M.İlker Haktankaçmaz, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 15 Temmuz Gazisi Mustafa Semerci’ye tevcih edilmek üzere gönderilen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası ve Berat’ını takdim etti.
 
Vali Haktankaçmaz 15 Temmuz Gazisi Mustafa Semerci’ye Devlet Övünç Madalyası ve Beratını takdiminden sonra yaptığı konuşmada, takdim edilen madalya ve beratın çocuklara bırakılacak en güzel miras olduğunu ifade etti.
 
Mustafa Semerci’nin, 15 Temmuz gecesi helikopterle Genelkurmay Başkanlığı’na yapılan hain saldırıda yaralanarak gazi olduğunu hatırlatan Vali Haktankaçmaz, “ 15 Temmuz gecesi gösterdiği kahramanlığın bir belgesi olarak Sayın Cumhurbaşkanımız adına bende kendisine madalyasını ve beratını takdim ettim. Hain darbe girişimine karşı durmak için o gece sokağa çıkanlar hiçbir şey düşünmeden sadece yapmam gereken neyse onu yapmam lazım düşüncesiyle sokağa çıktı. Rabbim kimisine şehadet mertebesini, kimi kardeşlerimize de gazilik mertebesini nasip etti. Rabbimden bu milletin arasından böyle kahramanların sayısını eksik etmemesini temenni ediyorum.” Dedi.
 
Makamda gerçekleşen töreneİl Müdürümüz  Hatice Uğurlu ile Gazi Mustafa Semerci’nin eşi ve çocukları katıldı.

Sonraki Sayfa: 5395 Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Toplantısı Gerçekleşti

Önceki Sayfa : Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Personeline Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Kapsamında Eğitim Verildi.