15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA ETKİNLİKLERİ PROGRAMI

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde 81 ilimizde olduğu gibi İl Müdürlüğümüz tarafından da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü  Anma Etkinlikleri 11 Temmuz 2017 tarihi itibariyle başlamıştır.

Bu doğrultuda  11 Temmuz 2017 Salı günü Kırıkkale Şehitliğinde vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak adına canlarını feda eden şehitlerimiz ziyaret edildi.  Ziyarette, Vali Haktankaçmaz, Kırıkkale Milletvekili Ramazan CAN, Mehmet DEMİR,Abdullah ÖZTÜRK, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selami ARSLAN, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ekrem YILDIZ, İl Jandarma Alay Komutanı Albay İsa Çakmak, İl Emniyet Müdürü Mahmut ÇORUMLU, İl Müdürümüz Hatice UĞURLU, İl Protokolü, davetliler ve şehit aileleri katıldı.
 
Tören Saygı duruşu, istiklal marşı ile başladı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Ardından Şehitlerimiz için dua edilip, Yüce Allah'tan Şehitlerimize rahmet dilendi. Daha sonra Valimiz M.İlker HAKTANKAÇMAZ ile protokol heyeti, Şehit Kabristanlığını tek tek ziyaret ederek, şehit yakınlarıyla sohbet etti. Ve şehitliklere karanfil bıraktı.
Akabinde Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında Kırıkkale Belediyesi tarafından 15 Temmuz şehitleri anısına hazırlanan resim sergisi, protokol ve şehit ailelerimiz tarafından gezildi.
İl Müftülüğünce Merkez Nur Camiinde öğle namazı sonrası Mevlid-i Şerif programı düzenlendi ve İl Müdürlüğümüzce halka ikramda bulunuldu. Daha sonra Vali M.İlker HAKTANKAÇMAZ başkanlığında İlimizde faaliyet gösteren  Vatan için Can Verenler Derneği ve Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği ziyaret edildi.


Sonraki Sayfa: Mevlid-i Şerif Programı

Önceki Sayfa : 15 TEMMUZ KAHRAMANLARI UNUTULMADI