Gönül Elçileri ve Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Gönül Elçileri ile Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi Değerlendirme Toplantısı Valimiz Sayın Ali Kolat Başkanlığı’nda bugün Valilik Makam Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Toplantıya Valimiz Sayın Ali Kolat ve eşi İlksen Kolat Hanımefendi, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı, İlçe Kaymakamları, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bülent Pişi, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ali Okur, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş ve diğer yetkililer katıldı. Verilen bilgide 19 Aralık 2012 tarihinde Başbakanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde Türkiye genelinde başlatılan Gönül Elçileri Projesinin İlimizde İlksen Kolat Hanımefendi Başkanlığında başarı ile sürdürüldüğü ifade edildi. Toplantıda Projenin bir alt basamağı olan Koruyucu Aile Projesinin de başarılı şekilde devam ettirildiği belirtildi.
Bu projenin ikinci alt projesi olan Kadın ve Güçlenme-Kadınlar için Mesleki Eğitim -Projesi ile ilgili Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bülent Pişi tarafından bir sunum yapılarak bilgi verildi.
Sayın Valimiz Ali Kolat yaptığı değerlendirme de; “ İlimizde Gönül Elçileri ve Koruyucu Aile Projesi başarıyla yürütülmektedir. Bu projeler kapsamında başlatılan Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesinin sahiplenilmesini ve çalışmaların başlatılması gerekiyor. Bu projenin Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Kaymakamlıklarımız ile birlikte yürütülmesi önemli. Bu konuda işbirliğinin yapılması gerekiyor. Bunun sağlanılmasıyla başarılı sonuçlar alınabilecek” dedi.

GNL ELÇİLERİ (3)GNL ELÇİLERİ (1)