2 Nisan Dünya Otizm Fark Et-Kabul Et-Bizimle Yürü Farkındalık Yürüyüşü Gerçekleşti

2 Nisan tüm dünyada otizm konusunda farkındalık yaratmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” olarak ilan edilmiştir.

Nisan ayında “Otizm Farkındalık Ayı” çerçevesinde tüm dünyada otizm ve otizmli bireylerin toplumsal yaşama katılımı konusunda farkındalığın ve duyarlılığın artırılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirilmektedir.
Bu kapsamda İlimizde 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü için hazırlanan Afişler,pankartlar kamu kurum kuruluşlarına, halkımızın görebileceği yerlere asılmıştır. Otizm ile ilgili farkındalık yaratmak amacı ile 01 Nisan tarihinde İl Müdürlüğümüz Mavi Işıklar ile renklendirilmiştir.

02 Nisan 2018 tarihinde saat 10:30’da Sayın Valimiz M.İlker HAKTANKAÇMAZ, İl Müdürümüz Hatice UĞURLU, kamu kurum kuruluş Müdürleri , İl Müdürlüğümüz ve bağlı kuruluşlarımızda görev yapan personel, STK’lar ve halkımızın katılımı ile

İlimiz Kültür Merkezi Binası önünde başlayan, Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında son bulan  “Fark Et- Kabul Et-Bizimle Yürü” farkındalık yürüyüşü gerçekleştirilmiştir.


Sonraki Sayfa: İletişim

Önceki Sayfa : 6.ULUSLARARASI ÇİN’DEN ADRİYATİK’E SOSYAL BİLİMLER KONGRESİ