Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı Çalıştayı Gerçekleşti

 

Kadına yönelik şiddetle mücadelede tüm tarafların sürece dahil edilmesi, ilgili mevzuat ve kamu politikası açısından hedef ve faaliyetlerin belirlenmesi amacıyla Müdürlüğümüzce ilimizde kamu kurum/kuruluşlarınca görevlendirilen personelden Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı Teknik Kurulu oluşturularak  iki günlük Çalıştay planlanlanmıştır.

13/11/2017 tarihinde başlayan çalıştayın ilk günü Vali Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN, Beledeye Başkan Yardımcısı Halil DANACI, İl Müdürümüz Hatice UĞURLU, İl Göç İdaresi  Müdürü Mesut ERDOĞAN, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı Murat KILIÇ’ ın katılımı ile İlimizde faaliyet gösteren bir otelde gerçekleşti.

Çalıştayın açılışında konuşan  İl Müdürümüz Hatice UĞURLU, “Kamu, kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerin kadın araştırmaları merkezlerinin katkı ve katılımlarıyla 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı' yürürlüğe girmiştir. Bu amaçla Genel Müdürlüğümüz tarafından 2014-2016 yıllarında yürütülen 'Aile İçi Şiddetle Mücadele Projesi' kapsamında 26 proje ilinde il eylem planı hazırlanmıştır. 2017-2020 dönemi için hali hazırda 26 ilde uygulanan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı'nın 81 ile yaygınlaştırılmasının Ulusal Eylem Planı'nın etkin biçimde uygulanması ve il düzeyinde politikaların koordine edilmesi açısından faydalı olacağı değerlendirilmektedir." Dedi.

Teknik Kurula, kadına yönelik şiddetle ilgili bilgilendirme çalışmaları, erken evlilikle ilgili bilgili paylaşımları ile devam eden programda , katılım sağlayan teknik Kurul üyelerine İl eylem planının çalışma gruplarına ayrışarak beyin fırtınası yöntemi ile paylaşımlarda bulunmaları sağlanmıştır.

Söz konusu program 14/11/207 tarihine kadar devam edecektir.


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Hatice UĞURLU'nun 10 Kasım Mesajı

Önceki Sayfa : 20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI